In de aanloop naar de Eicma willen alle motormerken uiteraard de langste hebben. Triumph claimt dat het de komende weken niet minder dan 29 nieuwe modellen op de wereld zal loslaten, al hebben wij zo’n vermoeden dat daar wel wat updates en nieuwe kleurtjes zullen bij zitten.
Met de lading nieuws van vandaag laadt Triumph zijn zware wapens nog niet, al zijn de updates aan de Bonneville-familie beslist interessant. De grootste vernieuwingen in de Bonneville-familie vallen de Scrambler 900, de Bonneville Bobber en de Bonneville Speedmaster te beurt.
Scrambler 900
Omdat we toch altijd al een boontje hebben gehad voor de Scramblers komt de vernieuwde Scrambler 900 als eerste aan de beurt, het is misschien ook wel de motor uit dit lijstje die de grootste evolutie ondergaat. Triumph meldt dat het stalen buizenframe nieuw is (zonder te zeggen wat er precies aan veranderde) en dat er nu een gegoten aluminium swingarm onder zit.

Die wordt afgeveerd door Showa piggyback stereovering met instelbare veervoorspanning en 120 mm veerweg. FOX twin shocks zijn als optie verkrijgbaar. Ook de voorvork is nieuw, een niet-instelbare 43 mm UPSD met 120 mm veerweg. De spatborden werden wat eleganter, de aluminium velgen van de spaakwielen iets lichter en om die velgen liggen voortaan Metzeler Tourance banden.
Het lcd-display met geïntegreerde TFT is nieuw en kan met een optionele Bluetoothmodule aan een telefoon gekoppeld worden voor onder andere turn-by-turn navigatie, de USB-C laadpoort is eveneens nieuw. De lijnen van de Scrambler 900 werden wat opgefrist met een meer gebogen tank, nieuwe zijpanelen en geborstelde covers van de gasklephuizen. Het verbeterde chassis wordt gekoppeld aan meer elektronica: bochten-ABS en tractiecontrole. Vanaf nu bestelbaar, de Scrambler 900 wordt tegen maart 2026 bij de dealers verwacht.

Bonneville Bobber
Over naar de misschien wel coolste machine uit de Bonneville line-up die met zijn solozadel tegelijk tot de meest aparte motoren van het moment behoort. Net als de Scrambler 900 krijgt die hellingshoekgevoelige tractiecontrole en ABS, een nieuwe ledkoplamp met bijzondere dagrijverlichting en een USB-C stekker in het minimalistische dashboard.
De nieuwe brandstoftank heeft veertien liter inhoud en dat grotere reservoir helpt om de Bobber een wat stoerdere schouderpartij te geven; om die veertien liter peut ook in één keer te kunnen oprijden zonder blaren op je achterwerk werd het zadel wat verbreed. De Bobber moet al in januari bij de dealers landen en zal voor het eerst ook in een A2-versie beschikbaar zijn.

Bonneville Speedmaster
Van de hipste vogel uit de volière over naar Triumphs all-time grijze muis: de Bonneville Speedmaster. Ook die krijgt een grotere benzinetank (net als bij de Bobber veertien liter groot) en hellingshoekgevoelige tractiecontrole en ABS. Net als bij de Bobber werd het zadel voor de passagier breder in een zoektocht naar meer comfort, het passagierszadel gaat mee in diezelfde verbreding.
Het altijd al wat vreemd aanvoelende kruiwagenstuur ging eindelijk overboord ten faveure van een wat rechter stuur om de Speedmaster wat actiever te laten rijden zonder dat het vermoeiend wordt. De nieuwe, lichtere wielen leveren eveneens een bijdrage in Triumphs streven om de Speedmaster iets spannender te maken. Ook hier trouwens een nieuwe koplampunit met USB-C aansluiting en voor het eerst de mogelijkheid om de Bonneville Speedmaster in A2-versie te rijden, en dat vanaf januari 2026.
Bonneville T100, T120 en T120 Black
Bij de oer-Bonnevilles verandert er niet zo veel. De toevoeging van bochten-ABS en tractiecontrole zie je niet, een 2026 Bonneville T100, T120 en T120 Black herken je wel aan de nieuwe koplamp en de USB-C stekker aan het dashboard. De T120 en T120 Black krijgen standaard cruisecontrole, dat als optie te bestellen is op de T100.
Die T100 was in Europa al verkrijgbaar in A2-versie, Triumph breidt zijn aanbod voor houders van een ‘klein rijbewijs’ nu ook uit met de T120 en de T120 Black in de vorm van een ‘begrenzingskit’ die door de dealer geplaatst wordt. Deze drie Bonnevilles moeten in februari bij de dealers aankomen.

Scrambler 1200 XE
Voor 2026 gunt Triumph de Scrambler 1200 XE ‘op vraag van de klanten’ een verbeterde vering. De Marzocchi 45 mm voorvork is samen met de Marzocchi twin shocks naar het containerpark gebracht, vanaf 2026 maakt een combinatie van een nog wat vettere 47 mm Showa volledig instelbare voorvork en een stel Öhlins achterveren de dienst uit. Deze motor moet al in december bij de Triumph dealers staan, kan die veringupgrade jou worst wezen dan kan je nog een 2024-model Scrambler 1200 XE aan promoprijs scoren.
