“De komende dagen krijgen we heerlijk voorjaarsweer”, orakelde de weervrouw gisteren nog. Perfect op tijd voor het nieuwe motorseizoen, en om dat goed op gang te trappen hebben we weer een lading kakelverse motoren getest, al dan niet in mooi weer.
Bij Ducati draaiden ze de voorbije maanden overuren want ze vernieuwden niet alleen de V4, ook de Multistrada V2 en de Panigale V2 zijn compleet nieuw. En nee, die V2’s staan nu echt niet meer in de schaduw van hun grote broers. De Triumph Tiger Sport 800 zoekt net als de Multistrada V2 S de juiste balans tussen sportiviteit en comfort, terwijl het bij de CFMoto 700MT Adventure en de Honda NC750X vooral om efficiëntie en een aantrekkelijke prijs draait. Wat uiteraard ook prima is.
Voor de (her)opstappers onder ons hebben we in dit nummer de vergelijkingstest van de CFMoto 450NK met de Royal Enfield Guerrilla 450, omdat bescherming voor nieuwe én ervaren motorrijders van levensbelang is gingen we in Londen op bezoek bij D3O. En zo stuiven we met z’n allen welgemutst en goed beschermd het nieuwe motorseizoen in!

Ducati Multistrada V2 S
‘De best sturende hoogpoter uit de middenklasse’, da’s een boude stelling van onze redacteur

Ducati Panigale V2 S
De middenklasse sportmotor die 35 paarden de stal zag verlaten en toch een betere motor werd

Interview Marc Marquez
“De Ducati is veel gemakkelijker te berijden dan de Honda”

Triumph Tiger Sport 800
Met het nieuwe blok kan de Tiger Sport nu echt zijn sportieve ambities waarmaken

CFMoto 450NK vs. Royal Enfield Guerrilla 450
Je eerste stappen in de motorwereld hoeven geen fortuin te kosten, al bieden de CFMoto 450NK en de Royal Enfield Guerrilla 450 totaal andere rijsensaties

Hoe maakt u het?
D3O protectoren

CFMoto 700MT Adventure
De CFMoto 700MT trek een adventure-jas aan, maar is daarmee nog geen adventure bike

Toerroute: Van Jupille naar Leuven
Ode aan de Belgische biercultuur, te beginnen met een pintje

De logistiek van het MotoGP-circus
Zo reist de MotoGP de wereld rond
Verder in dit nummer
Getest: Honda NC750X • Rijden in de regen • Startgrid • Showroom • Schatten op zolder • De garage • …