Ducati brengt eerbetoon aan Senna met limited edition Monster

Ducati Monster Senna

Ducati lanceert een limited edition Monster als eerbetoon aan Ayrton Senna. De Monster Senna komt op 341 exemplaren: 3 voor het aantal wereldtitels dat Senna won in de Formule 1, 41 voor het aantal Grand Prix dat Ayrton won.

Ayrton was een fervent Ducatist en een van de eerste bezitters van een Monster 900, vandaar dat de Bolognezen ervoor kozen om een Monster in een Senna-jasje te stoppen. De special livery is geïnspireerd op de kleuren van Senna’s helm die verwijzen naar de Braziliaanse vlag.

Ducati Monster Senna

De paden van Ducati en Ayrton Senna kruisten elkaar voor het eerst in 1990, toen Claudio Castiglioni, destijds eigenaar van Ducati en een grote fan van Senna, de drievoudig wereldkampioen een 851 SP gaf. Uit de wederzijdse bewondering kwam ook nog een Ducati 916 Senna voort, een gelimiteerde versie op 300 stuks die in 1994 werd voorgesteld.

Ducati Monster Senna

Een paar maanden voor de start van de productie van de Ducati 916 Senna kwam de Formule 1-coureur om het leven, maar na overleg met de familie besloot Ducati de productie toch te laten doorgaan. De eerste serie was in no-time uitverkocht en werd gevolgd door nog twee series in 1997 en 1998, met kleuren gekozen door Ayrtons broer  Leonardo.

Ducati Monster Senna

In 2014 werd op de Braziliaanse markt nog een 1199 Panigale Senna gelanceerd op 161 stuks – hetzelfde als het aantal Grand Prix dat door Ayrton werd gereden. En nu is er dus de Monster Senna, die naast de speciale kleurstelling (met onder meer gele accenten op de Termignoni’s en de remklauwen) nog een aantal andere specifieke features meekreeg:  een sportzadel met logo, dashboardanimatie, gefreesde alu voetsteunen, gesmede alu wielen (-1,86 kg), een motorhoes, een genummerde plaquette op de kroonplaat en een certificaat van echtheid.

De Monster Senna is er vanaf 25.000 euro (NL: 29.000 euro), meer info vind je op de dedicated website.

Deel

Gerelateerde artikels

BMW R 1300 R Titan

BMW bouwt brute R 1300 R Titan

“Zullen we gewoon álles uit de kast halen?” Zo moet het ongeveer gegaan zijn in die meeting tussen vijf BMW Motorrad-medewerkers die de kans kregen

Triumph Scrambler 400 XC

Nieuw: Triumph Scrambler 400 XC

Na het – met name in India – onmiskenbare succes van de Speed 400 en Scrambler 400 X, voegen de Britten uit Hinckley nu een derde

BMW CE 04

BMW CE 04 nu in drie versies

Vier jaar nadat BMW ‘een nieuw hoofdstuk schreef op vlak van urban mobility’ met de lancering van de CE 04 elektrische scooter (hun woorden, niet