Ducati 2020: Icon Dark nieuwste telg in de Scrambler-familie

Ducati vult z’n Scrambler-familie aan met een nieuwe telg die qua model alvast de essentie van de reeks het best representeert: twee wielen, een breeds stuur, blitse retrolooks en een eenvoudig blok. Meer dan genoeg om een glimlach op ’t gezicht van menig hippe vogel te toveren. Ook als die laatste Billie Eilish-gewijs nogal melancholiek door ’t leven schrijdt.

De nieuwe Icon Dark laat qua naamgeving immers weinig aan de verbeelding over: het is een in een duistere lik verf gehulde versie van Ducati’s 800cc scrambler. Verwacht je dus aan een pak ‘blacked-out’ materialen, die bij z’n matzwarte jas passen – zie tank en spatborden.

De Icon Dark komt in de toonzalen naast de (gewone) Icon, de Full Throttle, de Café Racer en de Desert Sled te staan. Die kregen allen Euro5-gekeurde blokjes in het vooronder, die prestatiegewijs niet moeten onderdoen voor hun Euro4-genormeerde voorgangers.

Deel

Gerelateerde artikels

Het is intussen uitgegroeid tot een kleine traditie: als de lente het nieuwe motorseizoen aankondigt valt er bij MKC Moto

Eigenlijk hadden we deze podcast moeten beginnen met de bekendste tune van de Lage Landen: “Ro-da-ni-aaaaaa! Tut-tut-tut-tuuuuut!”, het deuntje waarmee

“Tot het einde van de week krijgen we aangenaam, droog lenteweer met temperaturen rond vijftien graden”, ik hoorde het de