KTM herstructureert: België en Nederland fuseren

KTM Neumeister Bajaj

De gehele Benelux valt weer onder één KTM-entiteit. KTM kondigde deze week namelijk aan dat de Belgische tak van het merk zal opgaan in de Nederlandse tak. Ditzelfde gaat dus ook op voor activiteiten van Husqvarna en GasGas.

Wie de afgelopen maanden het nieuws rondom KTM volgde, zal niet verrast zijn dat er hervorming plaatsvindt binnen team Oranje. Op globale schaal begint dat met veel meer invloed van financiële spierbal Bajaj, die KTM hielp om van de rand van de ondergang weg te sturen. Niet lang na die helpende hand lijkt Bajaj nu al direct de broekriem aan te trekken bij KTM.

Lees ook: Neumeister én Bajaj spreken: “KTM is te hebberig geweest”

Rajiv Bajaj, CEO van het gelijknamige Indiase Bajaj, is namelijk uiterst kritisch over de manier waarop het voormalige KTM-management huis heeft gehouden. Volgens Bajaj kunnen de kosten van het bedrijf met de helft worden teruggedrongen.

KTM 990 Duke

Zeer waarschijnlijk is dat dan ook de reden voor de herstructurering binnen de Benelux, waar de Belgische en Nederlandse teams worden samengevoegd. Of zoals dat in marketingtermen wordt gevat: “In de nieuwe organisatievorm bundelen de Nederlandse en Belgische teams hun krachten en kennis”. Dit zal gedaan worden onder leiding van de Nederlandse Wessel Peters, sinds 2023 managing director voor KTM Nederland. Voor zijn Belgische tegenhanger, Michel Sebastiani, is geen ruimte meer binnen de nieuwe situatie. Hij moet de organisatie verlaten.

Wat deze fusie voor de consument betekent? Eigenlijk vrijwel niets. Het samenbrengen van België en Nederland heeft met name invloed op de commerciële activiteiten. In de praktijk zal je daar dus weinig van merken.

Deel



Gerelateerde artikels

Het begint venijnig druk te worden bij de lichte allroads. En waar het druk is, daar wordt geknokt. Dat Kawasaki

Vandaag wordt Voge Benelux gelanceerd. De nieuwe structuur zal instaan voor de verdeling van Voge motoren in België, Nederland en

Nee, helmhomologatie is ook echt geen onderwerp waar je óns midden in de nacht voor hoeft wakker te maken. Maar