Producttest: Dainese Springbok 3L

Dainese-Springbok-3L

Hoewel leder doorgaans overheerst in mijn garderobe, wijk ik voor reisavonturen of allroad escapades uit naar deze Springbok combi van Dainese. Zoals het de Italianen uit Vicenza betaamt ziet het eruit om door een ringetje te halen, met onder andere mooie suède inzetstukken. Je zou modderpaden er bijna bewust voor gaan mijden om je jas niet vuil te maken.

Leuke bijkomstigheid: deze zandkleurige versie is nu overal met korting te vinden zodat je in plaats van 750 nog ‘maar’ circa 525 euro betaalt. Blijkbaar is de grijze versie populairder, wat ook niet echt verbaast want die sluit kleurtechnisch naadloos aan bij de broek.

Dainese-Springbok-3L

Goed, esthetisch ben je het mannetje, maar hoe zit het met de kwaliteit? Het is wel duidelijk dat Dainese niet over één nacht ijs is gegaan met deze Springbok 3L AbsoluteShell jas. Het jack is drielaags (3L) opgebouwd met het idee dat je je dan snel aan kunt passen aan de omstandigheden ter plekke, met dank aan de uitneembare waterdichte laag (AbsoluteShell) en de thermovoering.

Tegelijkertijd maken de grote ventilatiepanelen aan voor- en achterzijde de jas ook geschikt om ‘m in zomerse omstandigheden te transformeren tot doorwaaijas. En dat werkt, weet ik uit ervaring. Enige probleempje is wel dat je al die losse lagen ergens weg moet stoppen als je vanaf de regenachtige, koude bergtop opeens het bloedhete dal in duikt. Het vak op de onderrug biedt wel opbergruimte, maar daar krijg je echt niet alle lagen van zowel jas als broek in. Een rugzak of bagageruimte aan boord is dan wel noodzakelijk.

Dainese-Springbok-3L

Qua waterdichtheid zit je goed – dat was voorheen nog weleens een pijnpunt bij de Italianen, maar de Springbok houdt nattigheid prima buiten de deur. Een rugbeschermer zit standaard in de jas, leuk is het magneetpunt vooraan rechts waar je de bijbehorende Dainese handschoenen aan vast kunt ‘klikken’. In de praktijk blijkt wel dat ik die gimmick eigenlijk nooit gebruik. Samengevat: een uitzonderlijk fraai pak, met voor mij een perfecte pasvorm (1.79m, 75 kg, maat 48), waterdicht en multifunctioneel door de meerlaagse opbouw … alleen dus even van tevoren nadenken over waar je die laagjes laat.

Dainese-Springbok-3L

Getest door: Randy van der Wal
Prijs: Dainese Springbok 3L AbsoluteShell jas: € 525,- tot 749,- • Dainese Springbok 3L AbsoluteShell broek: € 449,-
Meer info: dainese.com  

Deel


Gerelateerde artikels

Roadskin Paranoid-X

Producttest: Roadskin Paranoid-X

Ik heb al meermaals mijn voorliefde voor motorjeans uitgesproken omdat die me qua pasvorm nog altijd een stuk beter afgaan dan pure motorbroeken en omdat

Pandomoto Onyx

Producttest: Pando Moto Onyx

Ik was al een tijdje op zoek naar een degelijk paar korte lederen handschoenen en vond deze sobere Onyx bij Pando Moto, een Litouws merk