Triumph ontwikkelt cross- en enduro-motoren

Verrassend bericht, of ook niet. Want gezien de groeiende populariteit van all things offroad en (vooral) de geschiedenis van het merk – Triumph was in de jaren 60 erg actief in de MX – is het niet zo heel gek dat Triumph op de cross- en enduro-kar springt.

Tegelijkertijd kondigt Triumph een volledig nieuw factory raceprogramma aan, waarmee meteen de intenties duidelijk zijn: meestrijden aan de top van zowel de cross- als de enduro-kampioenschappen. Omdat zoiets van quasi nul opbouwen wel enige expertise vereist, werden twee grote namen uit het MX- en endurowereldje aangetrokken: internationale MX-legende Ricky Carmichael en vijfvoudig Enduro-wereldkampioen Iván Cervantes zijn onder meer als testrijder nauw betrokken bij de ontwikkeling van respectievelijk het cross- en enduro-gamma.

Op de officiële onthulling van de motoren en het raceprogramma is het nog even wachten, meer nieuws volgt in de komende maanden.

Deel

Gerelateerde artikels

Het Deense C. Reinhardt kondigt aan dat het vanaf juni importeur is van het Chinese ZXMOTO voor onder meer Denemarken,

Op het Eiland Man is de TT volop aan de gang, voor de 115de keer alweer. Reden genoeg voor BMW

Frankrijk heeft de reislustige motorrijder zo veel te bieden dat het land zich perfect leent om een Toeren Special aan