Volgend jaar ook MotoE in Assen

Uit de voorlopige kalender van de 2021 FIM Enel MotoE World Cup blijkt dat het MotoE kampioenschap volgend jaar ook Nederland zal aandoen.

Na vijf races in 2019 en zes races dit jaar, zullen er volgend jaar zeven races verreden worden in het gestaag groeiende kampioenschap voor elektrische racemotoren. Eerder verlengde Energica (de constructeur) al het contract met de FIM tot 2022 en nu volgt dus een uitbreiding op de kalender met de toevoeging van twee nieuwe circuits. Een daarvan is dus Assen, waar de MotoE coureurs op zondagmorgen hun wedstrijd zullen rijden, voor de Moto3 race. Het andere nieuwe circuit op de kalender is Barcelona. In totaal staan er zes circuits op de kalender, het seizoen wordt afgesloten met de inmiddels traditionele dubbel op Misano. Jordi Torres zal proberen z’n titel te verdedigen, er staan (nog) geen Nederlanders op de startlijst.

De kalender:

  • 2 mei   Jerez
  • 16 mei Le Mans
  • 6 juni   Barcelona
  • 27 juni Assen
  • 15 Aug.  Spielberg
  • 19 sept.  Misano

Deel

Gerelateerde artikels

Na de Thruxton TFC, Rocket 3 TFC en twee Bobber TFC’s, is de Speed Twin 1200 TFC de vijfde Triumph

De Belgische motormarkt beleeft een bijzonder sterk eerste semester van 2026, zo blijkt uit een analyse door TRAXIO en FEBIAC.

Een vrije namiddag, een volledig weekend of zelfs een motorvakantie op de planning maar nog nood aan inspiratie? Dan hebben